اسپانیا، برزیل و فرانسه با بیشترین تعداد فیلم در جشنواره شهر

imgاسپانیا، برزیل و فرانسه بیشترین تعداد آثار را به بخش بین‌الملل ششمین جشنواره فیلم شهر ارسال کرده‌اند.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۲:۲۲
تصور مدیران از فیلم شهری بیشتر سفارشی است

imgکارگردان فیلم «فصل فراموشی فریبا» معتقد است: هر جشنواره‌ای می‌تواند، در منش و روش زندگی شهروندان تغییر ایجاد کند و خراش کوچکی در مغزها به وجود آورد که می‌توان دنیا را جور دیگر هم دید و هر فیلم برای انسان‌ها تجربه زندگی است.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۲:۲۲
رقیه توکلی: برای ساختن فیلم شهری تنها لوکیشن شهری کافی نیست

imgکارگردان فیلم سینمایی «مادری» گفت: فیلم‌های شهری روایت‌‌هایی از فرهنگ‌ها و مسائلی است که در شهر اتفاق می‌افتد و لزوما لوکیشن شهری داشتن، یک فیلم را در این دسته قرار نمی‌دهد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۲:۲۲
سینمای شهری لاغر شده است

imgکارگردان فیلم سینمایی «قندون جهیزیه» معتقد است: فیلم‌هایی که روایتی از مسائل، وقایع و دغدغه‌های شهرنشینی دارند، تعریف درستی از فیلم‌های شهری هستند که سال به سال به دلیل نبود حمایت لاغرتر شده‌اند.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۲:۲۲
مهلت ارسال اثر به جشنواره فیلم شهر تمدید نخواهد شد

imgمهلت ثبت‌نام اینترنتی و ارسال اثر به ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به دلیل تعداد آثار متقاضی، قطعا برای بار دوم تمدید نخواهد شد.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۲:۲
ساخت فیلم با موضوع شهر سخت، طاقت فرسا و مشکل است

imgسعید عقیقی گفت: در ایران ساخت فیلم با موضوع شهر سخت، طاقت فرسا و مشکل است، زیرا هیچ دکور تخصصی در این زمینه نداریم و همه فضاها باید فضای واقعی شهر باشد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۹:۲۰
هدف جشنواره فیلم شهر، دنبال کردن مفاهیم ارزشمند و ایجاد الگوسازی است

imgحمید بهمنی، کارگردان سینما معتقد است:هدف جشنواره فیلم شهر، دنبال کردن مفاهیم ارزشمند و ایجاد الگوسازی است. پس آثار جشنواره فیلم شهر باید زیبنده شهرمان باشد.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۴:۴۹
تندیس جشنواره شهر برای پوستر فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند برای اولین بار

imgپوستر فیلم‌های داستانی، مستند و انیمیشن کوتاه و نیمه بلند برای نخستین بار در ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر داوری شده و یک تندیس ویژه به پوستر برگزیده اختصاص پیدا می‌کند.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۳:۵۶
سینمای اجتماعی بدون حضور در شهر معنا ندارد

imgمسعود اطیابی گفت که زندگی شهری جزء امورات اصلی زندگی مردم است و آنان به آداب و رسوم شهری عادت کرده اند، لذا فیلمسازان در سینمای اجتماعی باید شهر را به عنوان پایه اصلی فیلم در نظر بگیرند. سینمای اجتماعی بدون حضور در شهر امکان ندارد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۶:۶
اعلام تاریخ قطعی و مکان برگزاری جشنواره فیلم شهر

imgششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر 9 تا 14 مردادماه در پردیس سینمایی ملت و چند سینمای دیگر تهران برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۱:۲۱
12345678910...>>